Atatürk Köşesi
Yenikadın Köyüne Bankamatik Kuruldu

Yenikadın Köyüne Bankamatik Koyuldu

                Türkiye İş Bankası Edirne Şubesi ve Bölge Müdürlüğü yetkilileri Yenikadın Köyü Muhtarı Ahmet CEBECİ’nin yaptığı görüşmeler sonucu Köyümüze İş Bankasına ait Bankamatik kurularak hizmete açıldı.

 Muhtarımız Ahmet CEBECİ yaptığı açıklamada Trakya bölgesinde ilk defa bir köyde Bankamatiğin Yenikadın köyünde kurulduğunu belirtti.  Muhtarımız bu gelişmenin Yenikadın Köyünün önemini  gösterdiğini söyledi. CEBECİ köyümüz Avrupayı ülkemize bağlayan otoyol üzerinde  konumlanmış olması nedeniyle uluslar arası bir öneme  sahiptir.  Bu bankamatik sayesinde Ülkemize giriş veya çıkış yapan vatandaşlarımız ve turistler nakit  para ihtiyaçlarını  köyümüzüdeki bankamatikten  çekebilecekler ve  para yatırabileceklerdir. Ayrıca köy halkımızda para çekip yatırma, havale , fatura ödeme gibi  birçok bankacılık işlemini  köyümüzdeki bankamatikten yapabilecektir. Bunun yanında komşu köylerimiz vatandaşlarının  da köyümüzdeki bankamatiği kullanabileceklerini belirten CEBECi bu sayede köyümüzün önemi artarak köyümüze  olan ilgide artmış olacaktır dedi. 

Muhtar CEBECi  Bankamatiğin  YENİKADIN köyünde kurulmasını sağlayan İş Bankası yetkililerine teşekkür ederek, köy halkımız ve vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diledi.

Site yönetimi olarak  Muhtarımız Ahmet CEBECİ’yi köyümüze   kazandırmış olduğu Bankamatik için kutluyoruz. Başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

Hayati ARDA - Levent TOSUN