Atatürk Köşesi
Köyümüz Kamera Sistemi Sitemizden İzlenmeye  Başladı

          Köyümüzde Serhad Güvenlik  sistemleri firması tarafından kurulmuş olan 8 kameralı güvenlik sisteminin  sitemiz aracılığı ile izlenmesi sağlanmıştır. Böylece köy dışında olan köylülerimizin   köyün belirli alanlarındaki kameralardan köydeki  anlık hava durumu ve diğer görüntülere ulaşma şansı olacaktır.  Bu sistemi köyümüze kazandıran  Muhtarımız Ahmet CEBECİ'ye,  kamera sitemini kuran SERHAD güvenlik sitemleri firmasına ve Web  Sitemizin yapımcısı  Öğretmen Emrah MUTLUER'e teşekkür ederiz.

  Canlı Kamera Görüntülerini İzleyebilmek için Bilgi

 Köyümüzdeki canlı kamera görüntülerini izleyebilmek için web tarayıcınızda küçük bir ayar yapmanız geekmektedir. Bu ayarı yapmadığınız takdirde görüntüleri izleyemeyeceksiniz.

Yapılması Gereken Ayar

1. Internet Exlorer web tarayısıcını açınız.

2. Araçlar menüsünden İnternet Seçeneklerini Tıklayınız.

3. Güvenlik sekmesinde alt tarafta Özel Düzey.. butonunu tıklayınız.

4. Güvenlik Ayarları Penceresinde aşağı ok tuşunu kullanarak İmzasız Activex denetimlerini yükle seçeneği altında Etkinleştir bölümünü tıklayınız.

5. Tamam - Uygula ve Tamam diyerek çıkınız.

Bu işlemleri yaptıysanız eğer adres http://88.247.151.191/ tıklayarak açınız. Size Activex denetiminin yüklenmesini soracak. Evet diyerek yükleyiniz. Yükleme tamamlandığında kullanıcı adı ve şifre alanı belirecek. User Name alanına user Password alanıda da 123456 yazarak sisteme giriş yapınız.

Karşınızda izleyebileceğiniz aktif kameralar gelecektir. Büyük izlemek istediğiniz görüntüyü çift tıklayınız.