Atatürk Köşesi
İPSALA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET KARAGÖZ

2012 – 2013 Eğitim yılında açılacak olan programların ve müfredatın belirlenmesi için İpsala Meslek Yüksek Okulu toplantı salonunda yapılan toplantıda Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Duran, Rektör Yarımcıları Prof. Dr. Beyhan Karamanlıoğlu, Prof. Dr. Timur Kırgız ve Trakya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürleri yer aldı.

Meslek Yüksekokulları Müdürler Kurulu (MEYOK) Başkanı Prof. Dr. Serap Şentürk Dalgıç “İpsala Meslek Yüksekokulu’nun iki program isteği var. Bu toplantıda onları da görüşeceğiz. Aynı zamanda yüksekokul müfredatlarındaki değişiklik talepleri gibi konuları bu toplantıda görüşeceğiz. Buradan çıkan, kabul edilen program talepleri önce eğitim komisyonunda ardından da senatoda görüşülecek. Buradan da YÖK’e gidecek olan talepler uygulamaya konulacak.” şeklinde konuştu ve İpsala Meslek Yüksekokulu’na kurucu müdürlük yaptığı ve okulun bugünlere gelmesindeki katkısından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Duran “ İpsala Meslek Yüksekokuluna verdiği destekten dolayı Belediye Başkanı Mehmet Karagöz’e teşekkür ediyorum. Değişik kasabalarda değişik belediye başkanlarıyla çalıştım; ama İpsala dendiği zaman yüzüm gülüyor. Çünkü ileriyi gören, vizyon sahibi, misyonunu belirlemiş, geleceğin eğitimde olduğuna inanan bir belediye başkanımız var. Tabeladaki nüfus 8300 diyor. Biz de bunu artırmak için çabalıyoruz. Bu imkânların sağlanmasından dolayı MEYOK adına sizlere teşekkür ederiz. Bizler üniversite olarak gösterilen candan ilgiye layık olmaya çalışacağız. Çünkü üniversite halkın demektir. Halkla bütünleşmemiş bir üniversitenin yeri de masanın öbür tarafıdır. O da bizde yok.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanımız Mehmet Karagöz “ Burada sizleri görmek beni fazlasıyla memnun etti, gurur duyuyorum. Trakya Üniversitesi – İpsala işbirliğini en üst düzeyde yürütmeye özen gösteriyoruz. İpsala Meslek Yüksekokulunun bizim için çok ayrı bir yeri var. İlk başladığımız günden bu yana emeği geçen bütün eğitimcilerimize şükranlarımı arz etmeden geçemiyorum. Bu okulun olmasında herkesin büyük katkıları var. Sayın Rektörümüzün gelmesi, Hayati Hoca’mızın da burada olmasıyla daha yüksek bir ivme kazandık. Gerçekten hep ileriye gidiyoruz. Belediye Başkanı olarak İpsala’mızla ilgili yüksekokulumuzla ilgili her konuda üniversitemizle işbirliği yapmaya ve yasal çerçevede her türlü kararı almaya hazır olduğumuzu bilmenizi istiyorum.” diyerek konuşmasını bitirdi.