Atatürk Köşesi
Köyümüz Ormanına Fidan Dikildi

Edirne Orman İşletme Müdürlüğünün ağaçlandırma çalışmaları sürüyor. Edirne’nin daha yeşil olması için Bakan Veysel Eroğlu’nun talimatları doğrultusunda çalışmalara devam eden Orman İşletme Müdürlüğü, Yenikadın Köyü  Muhtarlığı işe işbirliği yaparak 4-5 yaşında olan 560 fidanın dikimini gerçekleştirdi.

 

“PİKNİK ALANI OLACAK”

Köy Tüzel kişiliğine ait olan arazide  4-5 yaşındaki çeşitli fidanların dikimin yapıldığını belirten Köy Muhtarı Sedat Tosun, “ Bu alanı ağaçlandırmak istedik ve Edirne Orman işletme Müdürlüğüne müracaat ettik. Arazi hazırlanması ile birlikte fidanlardan Edirne Orman İşletme Müdürlüğü tarafından temin edildi ve İşletme elamanları ile birlikte fidan dikimini gerçekleştirdi. Dikilen fidanların hepsi 4-5 yaş aralığında ve birkaç yıl içinde burası orman olacak. Burasını piknik alanı olarak değerlendirmek istiyoruz. Ağaçlar büyüdükten ve gölge yapmaya başladıktan sonra piknik alanı olarak hizmete açacağız. Sadece köylümüz değil, şehir merkezinde de bir çok kişi gelip burada piknik yapma imkanı bulacak. Muhtarlık olarak fidanların  bakımını yapacağız ve koruma altına alacağız” dedi.

 

Köyümüze böyle güzel bir orman kazandırmak için çalışan   başta Muhtarımız Sedat TOSUN ve  Azalarımızı tebrik ederiz.  Fidanları temin eden  Edirne Orman İşletme Müdürlüğüne teşekkür ederiz.

Site Yönetimi

Haber kaynağı: Edirne Haber Gazetesi: Muhabir: Gözde KABASAKAL