Atatürk Köşesi
Trakya'da 2012'nin İlk Saatlerinde 6'sı kız 6'sı erkek 12 bebek dünyaya geldi

(A.A) - Trakya'daki devlet, üniversite ve özel hastanelerde yeni yılın ilk saatlerinde 6'sı kız, 6'sı erkek 12 bebek dünyaya geldi.
     2012 yılının ilk günü Edirne'de 6, Tekirdağ'da 5, Kırklareli'nde 1 olmak üzere Trakya'da 12 bebek dünyaya gözlerini açtı.
     Edirne'de yeni yılın ilk bebeği Özel Ekol Hastanesi'nde dünyaya geldi. Bu hastanede Ünal-Mürvet Uludağ çiftinin 3 kilo 100 gram, 50 santim boyunda dünyaya gelen bebeğe Asel Yüsra adı verildi. Ünal-Mürvet Uludağ çifti, 19 yıl sonra çocuk sahibi olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.
     Aynı hastanede Aydın-Ozan Şafak çiftinin ise biri kız, diğeri erkek ikiz bebekleri oldu. Tüp bebek yöntemi ve sezaryenle dünyaya gelen bebeklere ''Duru'' ve ''Doruk'' adı verildi.
     Tekirdağ'da da 3 kız, 2 erkek bebek dünyaya geldi. Bebeklerden biri Çorlu'da, 4'ü ise Tekirdağ Devlet Hastanesinde dünyaya gözlerini açtı.
     Kırklareli Devlet Hastanesinde de Gülay-Bayram İlan çiftinin kız çocuğu hayata ''merhaba'' dedi. Hanife Nur adı verilen bebek 2 kilo 850 gram ve 48 santimetre boyunda.

Kaynak: http://www.trakyahaberleri.com/haber.asp?id=5484&trakyada-6si-kiz-6si-erkek-12-bebek-dunyaya-geldi