Atatürk Köşesi
Trafik kazası büyük bir dramı ortaya çıkardı

Trakya Üniversitesi öğrencisinin aracıyla çarpıp 45 metre sürükleyerek Canan Dağdelen’in ölümüne sebebiyet verdiği kazanın altından dram çıktı. Öğrenci tutuklandı.

 Edirne’de Atatürk bulvarında aşırı hız ve dikkatsizlik nedeniyle meydana gelen feci trafik kazasında bir kadın, aracın altında tam 45 metre  sürüklenerek can verdi. Sürücü öğrenci, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yaşamını yitiren Canan Dağdelen’in 6 çocuğunun da yetiştirme yurdu ile çocuk sitesinde kaldığı öğrenildi.
Kaza, trafik yönünden çok tehlikeli olmaya başlayan Atatürk Bulvarı’nın yeni sanayi mevkiinde meydana geldi. Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğrencisi O.M.S’nun kullandığı 06 MFM 23 plakalı Mercedes marka lüks araç, yaya geçinde, Sanayi Sitesi Camii tuvalet ve çevresini temizleyen ve bu işi yaparak esnaftan aldığı yardım paralarıyla geçimini sağlayan Canan Dağdelen’e(37) çarptı. Süratle giden otomobilin çarpma  etkisi ile 45 metre sürüklenerek ileri fırlayan kadın daha olay yerindeyken hayatını kaybetti. Bu anda ne olduğunu tam anlayamayan araç sürücüsü ise şoka girdi.
Kazada ölen Dağdelen’in Sanayi Sitesi’ndeki bir marketten evine götürmek için aldığı ekmek, salatalık, portakal ve domatesler çevreye saçıldı. Kaza yeri meraklıların toplanmasıyla ana baba gününe döndü.
Kaza nedeniyle Atatürk bulvarı yaklaşık bir saat ulaşıma kapatıldı, trafik akışı alternatif yollara sevk edildi.
 Polis ekipleri ve Cumhuriyet savcısının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından genç kadının cesedi Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi morguna kaldırıldı. Genç kadının cesedinin olay yerinden kaldırılmasının ardından yol tekrar ulaşıma açıldı.
Görkü tanıkları, taksinin süratle gelip asfalttan karşıdan karşıya geçerken çarptığını söyledi.
Kazaya karışan araç sürücüsü O.M.S gözaltına alınırken olayla ilgili soruşturma sürdürüldü.
Bu arada dün mahkemeye çıkarılan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Oğuzhan Miraç Sanaç, Canan Dağdelen’e çarparak ölümüne yol açması dolaysıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Yoksulluk içersinde yaşamını sürdüren Canan Dağdelen’in 6 çocuğunun bulunduğu, hepsinin de Aile ve Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürlüğü’ne bağlı Kız ve Erkek Yetiştirme Yurdu ile Çocuk Sitesi’nde kaldığı bilgisine ulaşıldı.
 
Kaynak: Edirne, Yenigün Gazetesi